Databáze nebezpečných výrobků

Disney Puzzle podložka - EVA (ethylen vinyl acetát kopolymeru) - podložkaMickey Mouse Club House na podlahu

Hlášení RAPEX 9/2010
Puzzle podložka, která obsahuje čtyři modré desky s ilustrací postaviček z Disneyho filmů. Na papírové etiketě, kterou jsou desky obaleny, je ilustrace Goofyho. 

Typ výrobku H 913
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické
Nebezpečí
Výrobek představuje chemické nebezpečí kvůli přítomnosti acetofenonu, látky klasifikované podle směrnice 67/548/EEC jako zdraví škodlivá při požití a dráždící oči.
Země původu Čína
Země záchytu Ohlašující: Itálie
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily zabavení výrobků.
Datum publikace 02.03.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit