Databáze nebezpečných výrobků

Möbelix Puzzle podložka - 72-kousků puzzle

Hlášení RAPEX 13/2010
Puzzle podložka se skládá z 72 dílků z pěnového materiálu. Každá část obsahuje vyjímatelné číslo nebo písmeno. Velikost jednotlivých částí: cca 16 x 16 cm. Mohou být použity jako puzzle nebo jako podložka pro hraní. Sáček na zip z pružného průhledného plastu, s připevněným barevně potištěným letákem. (viz přiložené fotografie) 

Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko spolknutí, protože obsahuje malé části, které se vejdou do válce na malé části a mohly by být spolknuty dětmi. 
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky směrnice o bezpečnosti hraček a příslušné evropské normy EN 71.
Čárový kód 9007019153019
Země záchytu Ohlašující: Rakousko, Další: Maďarsko, Slovensko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dobrovolné stažení z trhu.
Datum publikace 30.03.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit