Databáze nebezpečných výrobků

Puška se střelami s přísavkou GUN SHOOTING SUPER POWER

Balení hračky obsahuje plastovou pušku. Součástí balení jsou i 4 ks střel s přísavkou, imitace dalekohledu, terč a 2 ks kolky. Hračka je zabalená zalisováním průhledné fólie na barevně potištěný kartonový papír. Na obalu je uvedený název GUN SHOOTING SUPER POWER a na zadní straně obalu výrobku je nalepená papírová etiketa, na které je uvedené: Šip N: 020904, číslo modelu: 3358-5A a označení CE.

Typ výrobku N: 020904, číslo modelu: 3358-5A
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Zadušení, zranění
Nebezpečí

Zkoušeném se ze střel oddělily přísavky silou menší než 90 N, přičemž jejich rozměr je takový, že projdou přes zkušební šablonu. Pokud bereme v úvahu běžné a předvídatelné chování dětí při používání této hračky hrozí riziko zablokování dýchacích cest.

Země záchytu Ohlašující: Slovensko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Při šetření se uvedený nebezpečný výrobek už nenacházel v nabídce pro spotřebitele. Prodávajícímu byly uložené závazné pokyny stáhnout nebezpečný výrobek z trhu, informovat spotřebitele o nebezpečném výrobku a o možnosti jeho vrácení zpět. Případ je dále v šetření až k hospodářskému subjektu, který je zodpovědný za uvedení nebezpečného výrobku na trh SR, případně k jeho distributorovi. Slovenská obchodní inspekce doporučuje spotřebitelům, pokud mají tuto hračku, aby ji ve vlastním zájmu přestali dávat malým dětem na hraní. Spotřebitel má právo předmětný nebezpečný výrobek vrátit zpět a při uplatnění tohoto práva mu bude vrácena kupní cena výrobku.

Datum publikace 11.07.2016
Zdroj: SOI

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Přihlásit