Databáze nebezpečných výrobků

IEPCS Puffer míč

Hlášení RAPEX 16/2010
Gumové puffer míče ve fosforeskujících barvách, které se rozsvítí při dopadu. Každý míček má tvář s očima, nosem a ústy, spojenou s pružným lankem se smyčkou na konci, za nějž může viset. Výrobek se prodává v kartonové krabici s označením "Puffer Balls" a "Made in China". Balení obsahují různé barvy.

Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Uškrcení
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko uškrcení, protože jej lze značně protáhnout, což představuje riziko uškrcení, pokud by děti točily výrobkem nad hlavou jako lasem.
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky směrnice o bezpečnosti hraček ani příslušné evropské normy EN 71.
Země záchytu Ohlašující: Španělsko, Další: Česká republika
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dovoz byl odmítnut celním úřadem.
Datum publikace 20.04.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit