Databáze nebezpečných výrobků

Spirit items prstýnek a náhrdelník

Hlášení RAPEX 19/2013

1) prsten skládající se ze dvou oddělených kroužků spojených kytarou 2) prsten s červenými plastovými "kamínky" ve tvaru V 3) kovový řetízek zlaté barvy s černou šňůrkou (která je za krkem), na řetízku je zlatý kříž a tyrkysové a zelené ozdobné perly.

Typ výrobku 1) SPJ34045 na faktuře 2) SPJ34044 na faktuře 3) SPJ34040-013-0
Kategorie Sport a turistika - Dekorativní předměty + šperky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobky představují chemické nebezpečí, protože obsahují vyšší hladinu kadmia, než je povolený limit 0,01 hmotnostních procent v kovovém materiálu: 1) Kovový materiál prstýnku obsahuje 29 % kadmia. 2) Kovový materiál prstýnku obsahuje 33 % kadmia. 3) Kovový materiál přívěšku (křížku) obsahuje 89 % kadmia.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky nařízení REACH.

Země záchytu Ohlašující: Finsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Celní úřady zakázaly dovoz.

Datum publikace 31.05.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit