Databáze nebezpečných výrobků

John Toy Prstové loutky

Hlášení RAPEX 7/2010
Prstové loutky, šest kusů.

Typ výrobku Číslo produktu: 29284
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické
Nebezpečí
Výrobek představuje chemické riziko, protože hlava loutky ďábla obsahuje 55,8% hmotnosti di-"isononyl" ftalátu (DINP) a 1,2% di-"isodecyl" ftalátu (DIDP), zatímco hlava loutky princezny obsahuje 50,3% hmotnosti di-"isononyl" ftalátu (DINP) a 6,7% di-"isodecyl" ftalátu (DIDP).
Země původu Čína
Rozpor s Podle nařízení REACH jsou ftaláty DEHP, DBP a BBP zakázány ve všech hračkách, zatímco ftaláty DINP, DIDP a DNOP jsou zakázány, pokud mohou děti hračku vložit do úst.
Čárový kód 8711866292844
Země záchytu Ohlašující: Nizozemsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dobrovolné stažení z trhu a zastavení prodeje.
Datum publikace 16.02.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit