Databáze nebezpečných výrobků

KOH I NOOR prstové barvy "FINGER COLOURS - PRSTOVÉ BARVY"

Hlášení RAPEX 9/2016

Krabice s 10 odstíny prstových barev: žlutá, oranžová, modrá, bílá, černá, fialová, hnědá, červená, zelená a indigo. Kartonová krabice s 10 kelímky s barvou.

Typ výrobku referenční číslo 163509 (krabice s 10 barvami)
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické
Nebezpečí

Modrá barva obsahuje hliník (naměřeno 26,5 mg/kg) a červená barva kobalt (naměřeno 2629 mg/kg) v nadměrném množství. Hliník může být toxický při požití, zvláště pro děti mladší 36 měsíců, a kobalt může způsobit alergickou kontaktní dermatitidu.

Země původu Česká republika
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71-7.

Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 17.03.2016
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit