Databáze nebezpečných výrobků

Spirit items prsten "Saira Ring"

Hlášení RAPEX 13/2015

Kovový (tmavě stříbrný) prsten s pavoukem ozdobený několika kamínky připomínajícími diamanty. V nohách pavouka jsou kamínky stříbrné barvy a v zádech a hlavě tmavě stříbrné kamínky. Prsten je zabalen v průhledném plastovém sáčku s černou plastovou visačkou.

Typ výrobku SPJ37014
Kategorie Sport a turistika - Dekorativní předměty + šperky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože obsahuje olovo (naměřené množství: 86%). Vystavení olovu je nutné se vyhnout, protože je škodlivé pro lidské zdraví.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky nařízení REACH.

Čárový kód 6400001220027
Země záchytu Ohlašující: Finsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zboží bylo na hranicích vráceno. 

Datum publikace 04.04.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit