Databáze nebezpečných výrobků

PSE prodlužovací síťový kabel

Hlášení RAPEX 42/2013

Síťový kabel dlouhý 3 m s vypínačem a neonovou kontrolkou. Prodává se v červenočerném plastovém obalu. Zásuvky umožňují dvojí použití zástrček.

Typ výrobku 8812
Kategorie Domácnost - Elektrická zařízení - ostatní
Riziko Popálení, požár, úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí požáru a popálení, protože může snadno vzplanout, protože odolnost vůči teplu je nedostatečná. Navíc hrozí úraz elektrickým proudem, protože jsou snadno přístupné části pod vysokým napětím.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí (LVD) a odpovídající národní normy BS 1363.

Čárový kód 5291788005232
Země záchytu Ohlašující: Kypr
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 31.10.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit