Databáze nebezpečných výrobků

Halotec Prodlužovací kabel

Hlášení RAPEX 43/2010
Třímetrový prodlužovací kabel v plastovém obalu.

Typ výrobku SK08103
Kategorie Domácnost - Elektrická zařízení - ostatní
Riziko Požár
Nebezpečí
Výrobek představuje nebezpečí požáru, protože lze do zásuvky zasunout zástrčku s vyšším napětím a obsah průřezu vodičů není dostatečný.
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí a odpovídající národní normy UNE 20315 a evropské normy EN 60238.
Čárový kód 8435100506435
Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Celní úřady zakázaly dovoz.
Datum publikace 26.10.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit