Databáze nebezpečných výrobků

Elgotech Prodlužovací kabel "Predłuźacz"

Hlášení RAPEX 14/2011
Bílý prodlužovací kabel se čtyřmi zásuvkami a červeným vypínačem. Zabalený v průhledném sáčku uzavřeném žlutým kartonem.

Typ výrobku 04GN.51.02.1W, PSN-52W
Kategorie Domácnost - Elektrická zařízení - ostatní
Riziko Úraz elektrickým proudem, požár
Nebezpečí
Výrobek představuje nebezpečí úrazu elektrickým proudem, protože lze zásuvky použít se zařízením třídy I (zařízení, která by měla být uzemněna) a šedý plastový materiál podpírající části pod proudem není dostatečně odolný vůči teplu.
Země původu Polsko
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí a odpovídající evropské normy IEC 60884.
Čárový kód 5902694940523
Země záchytu Ohlašující: Slovensko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady zakázaly prodej.
Datum publikace 06.04.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit