Databáze nebezpečných výrobků

Super Home Power prodlužovací kabel "Home Power Socket + USB Charger"

Hlášení RAPEX 50/2015

Prodlužovací kabel o délce 1m se dvěma elektrickými zásuvkami a  4 USB výstupy. Zabalen v průhledném plastu s potištěným kartonovým pozadím.

Typ výrobku 5ADZ05 (na vnějším obalu)
Kategorie Domácnost - Elektrická zařízení - ostatní
Riziko Požár, úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Síťový kabel a zásuvka nemají dostatečnou ochranu zemněním. Zásuvky umožňují přístup k částem pod napětím, protože chybí záklopky. Elektrická izolace je nedostatečná. 

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí (LVD) a odpovídající evropské normy EN 5733 a EN 50525 a příslušné národní normy BS 1363.

Země záchytu Ohlašující: Velká Británie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: svolání od spotřebitelů a zničení.

Datum publikace 26.12.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit