Databáze nebezpečných výrobků

Kyowa prodlužovací kabel "Asli Tembaga"

Hlášení RAPEX 25/2014

Bílý prodlužovací kabel pro 5 zástrček, se zemnicím kontaktem, s vypínačem a 2,57 m dlouhým kabelem. Obal: průhledný plastový sáček se štítkem.

Typ výrobku 5D05K (na výrobku), 3M-5 (na obalu)
Kategorie Domácnost - Elektrická zařízení - ostatní
Riziko Úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Vzdálenost mezi postranními zemnicími kontakty je příliš velká. Mezi zásuvkami a zástrčkou není žádný zemnicí kabel a kontinuita zemnění tedy chybí. Konce vodičů nejsou správně chráněny proti tahu a kroucení.

Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky odpovídající normy IEC 60884.

Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 12.07.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit