Databáze nebezpečných výrobků

Přívěsek "Fashion Jewelry"

Hlášení RAPEX 17/2015

Přívěsek - růže s plastovým štítkem. Na jedné straně štítku je text "Paris-Milan-New York" a "Nickel free", na druhé straně je číslo zboží.

Kategorie Sport a turistika - Dekorativní předměty + šperky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Kovové části přívěsku obsahují kadmium (naměřeno: 15,7% hm.). Kadmium je klasifikováno jako škodlivé při kontaktu s kůží nebo požití.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky nařízení REACH.

Čárový kód 386018-1009
Země záchytu Ohlašující: Nizozemsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 03.05.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit