Databáze nebezpečných výrobků

Mamamemo Přívěs za dětské kolo - Amleg Trailer

Hlášení RAPEX 25/2010
Přívěs k uchycení za dětské kolo. Přívěs je vyroben ze dřeva a má dvě černá kola. Dřevo není nabarvené žádnou barvou. Rozměr přívěsu je přibližně 330 mm výška a 370 mm šířka. Dvě pneumatiky jsou naplněné vzduchem a jsou dodávány s víčky ventilů. Každé kolo má 5 otvorů ve tvaru trojúhelníků. Rozměr otvoru je 70 mm na šířku a 50 mm na výšku.

Typ výrobku Mamamemo Trailer, č. 83112
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Zranění
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko úrazu, protože ruce nebo prsty dítěte by se mohly zachytit do otvorů v kolech přívěsu, zatímco se kola pohybují. 
Navíc, víčka ventilů lze snadno oddělit a spolknout.
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky směrnice o bezpečnosti hraček ani příslušné evropské normy EN 71.
Země záchytu Ohlašující: Dánsko, Další: Nizozemsko, Norsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dobrovolné ukončení prodeje dovozcem.
Datum publikace 22.06.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit