Databáze nebezpečných výrobků

TOYOTA Prius, Prius PHEV

Hlášení RAPEX 40/2021

Osobní vůz.

Typ výrobku Toyota Prius PHEV: e6*2007/46*0340*04, Toyota Prius: e6*2007/46*0339*06
Kategorie Auto a doprava - Motorová vozidla a příslušenství
Riziko Zranění
Nebezpečí

Kvůli nesprávnému naprogramování může elektronická řídicí jednotka (ECU) hybridního vozidla nesprávně určit polohu páky voliče převodovky, což může způsobit vypnutí hybridního systému. To by mohlo mít za následek ztrátu pohonu a zvýšit riziko nehody.

Země původu Japonsko
Padělek Ne
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky stanovené v Nařízení o schvalování motorových vozidel a jejich přípojných vozidel, jakož i systémů, konstrukčních částí a samostatných technických celků určených pro tato vozidla a o dozoru nad trhem s nimi.

Kód svolávací akce 21SMD-076
Datum výroby 31.05.2021 - 02.08.2021
Země záchytu Ohlašující: Bulharsko, Další: Řecko, Irsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: svolání výrobku od spotřebitelů (dovozce).

Datum publikace 12.10.2021
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2021 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2021. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit