Databáze nebezpečných výrobků

Capil'liss system přípravek pro narovnání vlasů "Crème capilaire lissante - traitement à la nanokeratine - fort - étape 2"

Hlášení RAPEX 16/2016

Přípravek pro narovnání vlasů - 2 formy: 1. šedá plastová láhev o objemu 1000 ml s černým textem. 2. sada "le lissage brésilien" : černá kartonová krabice s oranžovobílým textem, obsahující tři plastové lahve o objemu 200 ml a leták s návodem. Lahve obsahují tři kroky: čisticí šampon, keratinový přípravek a masku na vlasy.

Kategorie Zdraví a kosmetika - Kosmetika
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobky obsahují nadměrné množství formaldehydu (naměřeno až 4,7%). Formaldehyd může způsobit podráždění očí, kůže a horních cest dýchacích; dlouhodobé vystavení může způsobit rakovinu.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o kosmetice.

Čárový kód 0823550685608
Země záchytu Ohlašující: Belgie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: svolání zboží od spotřebitelů (dovozce).

Datum publikace 27.05.2016
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit