Databáze nebezpečných výrobků

encanto do Brasil přípravek pro narovnání vlasů "Brazilian Keratin - Straightening Treatment and Post-Treatment Conditioner"

Hlášení RAPEX 34/2015

Přípravek pro narovnání vlasů dodávaný v bílé plastové lahvičce se zeleným potiskem. V sadě tří výrobků se riziko týká těchto přípravků: Přípravek pro narovnání vlasů (Straightening Treatment) a přípravek po použití přípravku pro narovnání vlasů (Post-Treatment Conditioner).

Typ výrobku 62410C (Straightening Treatment), 62408A (Post-Treatment Conditioner)
Kategorie Zdraví a kosmetika - Kosmetika
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobky obsahují nadměrné množství formaldehydu (naměřeno až 6,8%). Formaldehyd může způsobit podráždění očí, kůže a horních cest dýchacích. Dlouhodobé působení může způsobit rakovinu.

Země původu Brazílie
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o kosmetice.

Čárový kód 5898768774768, 5898768776458
Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 29.08.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit