Databáze nebezpečných výrobků

Coppola Přípravek na vlasy - Keratin Complex smoothing therapy – Natural Keratin Smoothing Treatment

Hlášení RAPEX 50/2010
Obal: Objemné balení plněné z originálního obalu: bílá plastová láhev s potiskem, 32 oz/ 946 ml, vzhled: zakalený, mléčný gel, polotekutý, kokosová vůně.

Typ výrobku LOT 062410
Kategorie Zdraví a kosmetika - Kosmetika
Riziko Chemické
Nebezpečí
Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože obsahuje 1,6 g/100g formaldehydu. Kvůli vysokému množství volného formaldehydu (osmkrát vyšší, než je limit), představuje výrobek vážné nebezpečí pro zdraví, i když se užívá podle návodu, jak pro zákazníka, tak pro kadeřníka, např. prostřednictvím vdechnutí. Výpary formaldehydu mohou mít vliv na oči, kůži a sliznici. Kvůli vysokému množství formaldehydu může výrobek způsobit alergické reakce. Formaldehyd je klasifikován jako genotoxický karcinogen nebezpečný pro nosohltan, pokud se látka vdechne.
Země původu Spojené státy americké
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o kosmetice 76/768/EHS.
Země záchytu Ohlašující: Německo, Další: Lucembursko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dovozce zboží dobrovolně stáhnul od spotřebitelů.
Datum publikace 14.12.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit