Databáze nebezpečných výrobků

Brazilian Blowout Přípravek na narovnání vlasů - Acai Professional Smoothing Solution

Hlášení RAPEX 43/2010
Hnědá plastová láhev o objemu 1 litr (34 oz) s bílým víčkem, bílým a hnědým textem a květinou oranžové barvy na přední straně.

Kategorie Zdraví a kosmetika - Kosmetika
Riziko Chemické
Nebezpečí
Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože obsahuje nadměrné množství formaldehydu (8,8% a 9,5% ve dvou vzorcích). Navíc informace o složení na receptu výrobku a MSDS obsahují metyldibromoglutaronitril (MDBG), který by v kosmetických výrobcích být neměl.
Již vzniklé úrazy Zaznamenána 1 nehoda.
Země původu Spojené státy americké
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o kosmetice 76/768/EHS.
Země záchytu Ohlašující: Irsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Distributor dobrovolně ukončil prodej a svolal zboží od spotřebitelů.
Datum publikace 26.10.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit