Databáze nebezpečných výrobků

Doctor Line Přípravek na mytí nádobí - Super piatti concentrato

Hlášení RAPEX 48/2010
Měkká bílá plastová nádoba připomíná svalnatého muže. Na jeho hlavě je zelenožlutá otvírací hubice. Na přední straně pod mužovýma zkříženýma rukama je štítek se slovy "Super concentrato PIATTI" v červené barvě. Na zadní straně je bílý štítek s následujícím textem složení výrobku: "anionic surfactants, <5%; amphoteric surfactants. Other ingredients: fragrance (Limonene), preservatives (Metthylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone, 2-Bromo 2-Nitrpropane- 1,3 diol. Does not contain phosphorus – Biodegradability >90% - Batch No 19009-L122"

Typ výrobku 19009-L122
Kategorie Domácnost - Chemické výrobky
Riziko Chemické
Nebezpečí
Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože vzhledem k vzhledu, který je obzvlášť atraktivní, existuje vyšší riziko požití. Kvůli nádobě vypadá výrobek jako hračka a legrační vzhled naznačuje, že je riziko spojené s výrobkem minimální a snižuje pozornost věnovanou nebezpečnému obsahu.
Země původu Švýcarsko
Čárový kód 8033247481747
Země záchytu Ohlašující: Itálie
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily zákaz prodeje a stažení zboží z trhu.
Datum publikace 30.11.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit