Databáze nebezpečných výrobků

Maica Přípravek k modeláži nehtů "Maica Nail Liquid"

Hlášení RAPEX 27/2012

Nádoba s bílým štítkem a bílým plastovým víčkem se závity a nálepkou. Otvor je zapečetěn modrým plastovým víčkem. Objem 3 750 ml.

Typ výrobku kód M12 J11
Kategorie Zdraví a kosmetika - Kosmetika
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože obsahuje 97,3% methylmethakrylátu (MMA).

Rozpor s

V dokumentu „Hodnocení zdravotních rizik přípravků k modeláži nehtů s methylmethakrylátem“ ze dne 22.12.2011 hodnotí Spolkový úřad pro hodnocení rizik (BfR) hodnoty methymethakrylátu mezi 80-90% jako zdraví škodlivé kvůli vysokému riziku nesnášenlivosti, která může také způsobit následné poškození nehtů.

Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolné stažení zboží z trhu. Zákaz prodeje.

Datum publikace 19.07.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit