Databáze nebezpečných výrobků

Bomb Cosmetics přípravek do koupele "101 Hydrations"

Hlášení RAPEX 49/2018

Přípravek do koupele ve tvaru koláče s napodobeninou šlehačky a šesti červenými korálky napodobujícími bonbony. Výrobek je voňavý jako lesní ovoce a je zabalený v obalu po jednom kusu.

Kategorie Zdraví a kosmetika - Napodobeniny potravin
Riziko Udušení
Nebezpečí

Malé červené korálky se z produktu mohou snadno oddělit. Vzhledem k charakteristické formě, barvě a velikosti může být výrobek považován za potravinu. To může vést k tomu, že spotřebitelé, a zvláště děti, ho vloží do úst a hrozí udušení.

Země původu Velká Británie
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky nařízení o kosmetických výrobcích.

Čárový kód 5037028249130
Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu (prodejce).

Datum publikace 24.12.2018
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit