Databáze nebezpečných výrobků

JINRUILI Příčesek

Hlášení RAPEX 23/2011

Dlouhý modrý příčesek. Výrobek je zabalen v plastovém sáčku o rozměrech cca 15 x 60 cm a označen malý samolepícím štítkem o rozměrech 3 x 4 cm, na kterém jsou údaje o dovozci, čárový kód a referenční číslo. Uvnitř sáčku je k výrobku připevněn velký zlatý oválný štítek, mimo jiné se značkou JINRUILI, kanekalon? a zemí původu.

Typ výrobku Ref. 2609
Kategorie Zdraví a kosmetika - Hračky a zábav. předměty
Riziko Popálení
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí popálení, protože během testu trvalo spalování více než 2 sekundy po uhašení plamene. Navíc se spálil celý příčesek.

Země původu Čína
Čárový kód 8435320926099
Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady nařídily stažení zboží z trhu.

Datum publikace 13.06.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit