Databáze nebezpečných výrobků

Vision přenosný radiopřijímač "Mini DAB Radio Black"

Hlášení RAPEX 50/2013

Černý přenosný radiopřijímač. Napájí se ze sítě nebo čtyřmi AA bateriemi. Výrobek je vybaven zástrčkou normy Velké Británie, a proto se dodává s bílým adaptérem zásuvky s označením: "CE, 10/16A 250V~". Obal: průhledný plastový sáček.

Typ výrobku Model: DAB113B, série SC104859
Kategorie Domácnost - Elektrospotřebiče
Riziko Úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Adaptér zástrčky umožňuje vložit do zásuvky pouze jeden kolík a druhý kolík pod napětím nechat volně přístupný. Při zapojení zástrčky maďarského typu do zásuvkové části adaptéru je přerušen zemnicí ochranný obvod.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky odpovídající normy IEC 60884.

Čárový kód 5 052004 385497
Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 01.01.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit