Databáze nebezpečných výrobků

přenosná svítilna "LED Super Terang Dan Tahan"

Hlášení RAPEX 51/2014

Oranžová přenosná svítilna se 16 LED. Lampa má tvar olejové lampy. Výrobek se napájí nenabíjecími bateriemi nebo ze sítě. Obal: barevná kartonová krabice.

Typ výrobku LH-108
Kategorie Domácnost - Elektrická zařízení - světla
Riziko Požár, úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Průřez vnitřních i vnějších vodičů je příliš malý a v případě zkratu se vodiče mohou přehřát. Odolnost izolace kolíků vestavěné zástrčky vůči horku a plameni není dostatečná. Kryt baterií lze oddělit rukou a tím se mohou zpřístupnit části pod napětím. Lze se dotknout částí pod napětím síťového kabelu, protože rozměry výstupní zásuvky a ploché zástrčky nejsou vhodné.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí (LVD) a odpovídající evropské normy EN 60598.

Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 17.01.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit