Databáze nebezpečných výrobků

Outao přenosná svítilna "LED Rechargeable Flashlight"

Hlášení RAPEX 26/2014

Nabíjecí svítilna se 7 LED diodami. Tělo je ze žlutého plastu s černým tlačítkem a červenou kontrolkou. Černý kryt LED lze odšroubovat. Baterie se nabíjí pomocí teleskopických kolíků vestavěné zástrčky. Technické údaje: 220 V – 110 V.

Typ výrobku 9007-A
Kategorie Domácnost - Elektrická zařízení - světla
Riziko Požár, úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Kolíky vestavěné zástrčky nemají izolační potah a při zapojování do zásuvky by se uživatel mohl dotknout částí pod napětím. Černý kryt LED lze oddělit rukou během nabíjení, čímž se zpřístupní části pod napětím. Průřez jádra vodičů je menší, než je požadováno a v případě zkratu se vodiče mohou přehřát a způsobit požár. Odolnost izolačního materiálu vůči horku a plameni není dostatečná, což by mohlo vést k požáru.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí (LVD) a odpovídající evropské normy EN 60598.

Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 24.07.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit