Databáze nebezpečných výrobků

XB (na výrobku), FIRESHADE (na obalu) přenosná LED svítilna "LED SUPER TERANG DAN TAHAN LAMA YANG HEMAT ENERGI"

Hlášení RAPEX 11/2016

Přenosná LED svítilna ve tvaru olejové lampy. Lze ji napájet přímo ze sítě nebo baterií (3x1,5V AA). Lampa má plastový kryt a obsahuje 16 LED. K dostání v různých barvách. Dodává se s nabíječkou v kartonové krabici. Technické údaje: AC 250V-110V/50 Hz.

Typ výrobku HY-108
Kategorie Domácnost - Elektrická zařízení - světla
Riziko Požár, úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Průřez vodičů není dostatečný a v případě zkratu se vodiče mohou přehřát. To by mohlo vést k požáru. Izolace zástrčky je ze vznětlivého materiálu. Kryt přihrádky na baterie lze snadno odejmout a rozměry zástrčky nejsou správné, což může vést k  zpřístupnění částí pod napětím. Navíc jsou otvory v krytu lampy snadno přístupné vnitřní vodiče s jednoduchou izolací, které také mohou způsobit úraz elektrickým proudem.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí (LVD) a odpovídající evropské normy EN 60598.

Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 25.03.2016
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit