Databáze nebezpečných výrobků

Kiddy Přehoz na dětskou autosedačku "Clima"

Hlášení RAPEX 7/2012

Přehoz určený k použití na dětské autosedačce. Jedna strana je pokryta stříbrným termálním materiálem, který se při zapojení do 12 V zásuvky zahřívá. Druhá strana je tvořena vzdušnou síťovinou, která má dítě chladit v teplém počasí. Na výrobku stojí, že reguluje teplotu na 32°C.

Typ výrobku neznámý
Kategorie Děti - Motorová vozidla a příslušenství
Riziko Popálení
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí popálení, protože vypínač chránicí proti přehřátí při dané teplotě nefunguje. Zařízení se může zahřát a způsobit při dlouhodobém kontaktu popáleniny.

Již vzniklé úrazy

Byl zaznamenán jeden případ.

Země původu Německo
Země záchytu Ohlašující: Velká Británie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Maloobchodník dobrovolně ukončil prodej.

Datum publikace 29.02.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit