Databáze nebezpečných výrobků

Bebe Jou Přebalovací pult - Baby care changing mat

Hlášení RAPEX 20/2010
Přebalovací podložka ve tvaru klínu oranžové barvy s obrázkem psa.

Typ výrobku Sériové číslo: 680056, číslo výrobce: 62065
Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Chemické
Nebezpečí
Výrobek představuje chemické riziko, protože obsahuje 0,26% di(2-ethylhexyl) ftalátu (DEHP).
Rozpor s Podle nařízení REACH jsou ftaláty DEHP, DBP a BBP zakázány ve všech hračkách a předmětech pro péči o děti, zatímco ftaláty DINP, DIDP a DNOP jsou zakázány, pokud mohou děti hračku nebo předmět pro péči o děti vložit do úst.
Země záchytu Ohlašující: Rakousko, Další: Řecko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dobrovolné ukončení prodeje.
Datum publikace 18.05.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

 • Ivana 28.9.2014 22:53

  Mám doma téměř totožnou podložku v barvě modré..Byla jedna z dražších..Kupovala jsem ji v roce 2013. Je možné, že již výrobce závadu odtranil?

  reagovat

  R R
  • Andrea - dTest 29.9.2014 08:19

   Dobrý den, hlášení je z roku 2010 a týká se pouze uvedeného typu výrobku. Navíc se v hášení zmiňují, že výrobce dobrovolně stáhl z prodeje, tudíž lze předpokládat, že závadu odstranil.

   reagovat

   R R
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit