Databáze nebezpečných výrobků

Dunlop pracovní rukavice

Hlášení RAPEX 39/2014

Pracovní rukavice z měkké béžové kůže. Palec, ukazováček a malíček jsou z jednoho dílu kůže. Zbylé prsty a svrchní strana prstů jsou ze sešitých kožených dílů. Zadní strana je z tmavě modrého textilu. Kategorie 2. Velikost vzorku: L.

Typ výrobku série 337847
Kategorie Sport, turistika a fitness - Ochranné pomůcky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože tmavě modrá bavlna na zadní straně rukavic obsahuje aromatický amin 3,3'-dimethoxybenzidin (naměřeno až 263 mg/kg), který se uvolňuje z azobarviv. Když je výrobek v delším přímém kontaktu s kůží, může být tato látka kůží vstřebána. Aromatické aminy mohou způsobit rakovinu a mutaci buněk a mohou ovlivnit reprodukci.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice pro osobní ochranné prostředky (PPE) a nařízení REACH.

Čárový kód 8715349601307
Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 13.10.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2021 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2021. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit