Databáze nebezpečných výrobků

Strong Hand pracovní rukavice

Hlášení RAPEX 38/2014

Týká se rukavic distribuovaných mezi 19.09.12 a 30.10.12. Pracovní rukavice z hrubé růžové kůže. Dlaň, palec a ukazováček jsou kompletně z kůže. Ostatní tři prsty jsou z šedého textilu (včetně vnějších kloubů a zadní strany), stejně jako 6,5 cm široká manžeta.

Typ výrobku zboží č. 0140, ML Top, velikost 10,5.
Kategorie Sport a turistika - Ochranné pomůcky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože kůže rukavic obsahuje šestimocný chrom (naměřené množství: až 8 mg/kg). Šestimocný chrom je klasifikován jako dráždivý a může vyvolat alergické reakce.

Země původu Čína
Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu.

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 30.09.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit