Databáze nebezpečných výrobků

Keron-Works pracovní rukavice "Worker"

Hlášení RAPEX 42/2014

Ochranné rukavice s pěti prsty vyrobené z hovězí kůže. Velikost 9. Barva: bílá/šedá: Jeden díl představuje dlaň a palec, ukazováček a malíček. Prostředníček, prsteníček a konce prstů (prsteníčku, prostředníčku a malíčku) a svrchní část palce a ukazováčku jsou z oddělených částí kůže. Manžeta a zadní strana jsou posíleny vrstvou zeleného textilu.

Typ výrobku č.:297183
Kategorie Sport a turistika - Ochranné pomůcky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Textilní části rukavice obsahují aromatický amin 4-chloroanilin, který se uvolňuje z azobarviv v koncentraci vyšší, než je povolený limit 30 mg/kg (naměřeno až 360mg/kg). Když je výrobek v delším a přímém kontaktu s kůží, může se tento aromatický amin vstřebat do kůže. Aromatické aminy mohou způsobit rakovinu a mutaci buněk a mohou ovlivnit reprodukci.

Země původu Indie
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky nařízení REACH.

Čárový kód 4 018653 099568
Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 31.10.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit