Databáze nebezpečných výrobků

HM Müllner Pracovní rukavice "Arbeitshandschuhe"

Hlášení RAPEX 11/2012

Světle zelené/žluté kožené pracovní rukavice s tmavě modrou textilní manžetou s červenými a černými pruhy. Podšívka (hnědočerný vzor na bílém pozadí) není po celém vnitřním povrchu rukavic. Obal: světle žlutý kartonový štítek s černým a šedým potiskem.

Typ výrobku AH-105SL
Kategorie Sport a turistika - Ochranné pomůcky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože různé části rukavic obsahují šestimocný chrom o koncentraci 40-67 mg/kg. Tato koncentrace je klasifikována jako dráždivá a může způsobit alergické reakce.

Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice pro osobní ochranné prostředky a příslušné evropské normy EN 420.

Čárový kód 9 002488 089110
Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolné stažení zboží z trhu.

Datum publikace 22.03.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

  • Vad Miroslav 31.3.2012 08:05

    Již tři roky mám problémy s alergickou reakcí po použití těchto rukavic, projevuje se to svěděním, tvrdnutím částí prstů a praskáním kůže. Kožní lékařka si s tím evidentně nevěděla rady.
    Když rukavice zvlhnou, pustí barvu a všechnu chemii na pokožku.

    reagovat

    R R
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit