Databáze nebezpečných výrobků

Potravina pro zvláštní výživu AMIX GuggulLean

Potravina AMIX GuggulLean o velikosti balení 90 kapslí, s označením data minimální trvanlivosti do 1. 8. 2016, prodávající: Large Life Limited, Praha

Ze stejné suroviny byly vyrobeny i další 2 šarže předmětné potraviny s datem minimální trvanlivosti 20. 8. 2015 a 2. 5. 2016

Typ výrobku AMIX GuggulLean, balení 90 kapslí, s označením data minimální trvanlivosti do 1. 8. 2016
Kategorie Jídlo a pití - Jídlo + pití
Riziko Zdravotní
Nebezpečí

Analýza laboratoře Stání zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) prokázala přítomnost nepovolených farmakologicky účinných látek v potravině. Inspekce vzorek odebrala při kontrole v provozovně Josef Bukvic v Ohrazenicích u Turnova, výrobce tohoto sortimentu.

Rozbor prokázal přítomnost látek 1-dehydroandrostenedion v množství 5, 57 miligramů na kilogram (mg/kg) a progesteron v množství 754,7 mg/kg. Přítomnost obou látek v potravinách legislativa jednoznačně nepovoluje, v případně látky dehydroandrostenedion se jedná o anabolický androgenní steroid ve smyslu zakázaných látek uvedených v seznamu zakázaných látek a metod dopingu pro rok 2013.

Při došetřování případu vyplynulo, že tři závadné šarže obsahovaly celkem 1516 kusů spotřebitelských balení, z čehož 905 balení výrobce vyexpedoval k odběratelům.

Rozpor s

Tím, že provozovatel uváděl na trh potraviny obsahující nepovolené látky, porušil evropské nařízení 178/2002 a SZPI proto kontrolované osobě prostřednictvím uloženého opatření nařídila neprodleně informovat své odběratele v tuzemsku i zahraničí a stáhnout závadné šarže potraviny z trhu.

Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Opatření přijatá v ohlašující zemi

S provozovatelem zahájí inspekce správní řízení o uložení sankce.

Poznámka

Prodávající: Large Life Limited, Praha

Datum publikace 23.04.2014
Zdroj: SZPI

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Přihlásit