Databáze nebezpečných výrobků

Sigenia Posuvníky pro okna a dveře

Hlášení RAPEX 27/2010
Posuvníky pro posuvné dveře a okna, která lze otevřít jak posunutím, tak sklopením. Dotčené posuvníky byly instalovány do posuvných dveří a oken řadou výrobců, převážně do roku 1998.

Typ výrobku Modely PSK, PSK-Z a HSK (vyrobené v letech 1994 až 1996).
Kategorie Domácnost - Ostatní
Riziko Zranění
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko zranění, protože existuje možnost, že se plastové posuvníky mohou zlomit, a pokud se tak stane, okna nebo dveře by mohly vypadnout ze svých rámů.
Země původu Německo
Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dobrovolné varování distributorů a spotřebitelů výrobcem.
Datum publikace 06.07.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit