Databáze nebezpečných výrobků

Baby Dan Postroj do kočárku - Dan 2

Hlášení RAPEX 2/2010
Postroj do kočárku, který brání dítěti v tom, aby z kočárku vypadlo. Modrá barva, zip a popruh do rozkroku, který se zapíná pomocí spony.

Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Udušení, zranění
Nebezpečí
Výrobek představuje nebezpečí udušení a zranění, protože spony mohou snadno prasknout a rozdělit se na dvě části, z nichž menší projde válcem na testování malých částí, což představuje nebezpečí pro děti.
Země původu Polsko
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71.
Čárový kód 5705548450632
Země záchytu Ohlašující: Dánsko, Další: Švédsko, Island
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dovozce dobrovolně stáhnul zboží z trhu a svolal od spotřebitelů.
Datum publikace 12.01.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit