Databáze nebezpečných výrobků

Tecnocem popruhy na zavazadla "Cuerda de Sujeccion"

Hlášení RAPEX 49/2013

Sada dvou popruhů ze syntetického textilu se samoupínacími sponami, která se užívá převážně k upevnění zavazadel na vozidlech. Výrobek je zabalen ve žlutočerném kartonovém obalu.

Typ výrobku Ref. 10116
Kategorie Auto a doprava - Motorová vozidla a příslušenství
Riziko Zranění
Nebezpečí

Popruhy mohou pod tahem prasknout. V takovém případě by mohly spadnout zavazadla a někoho zranit nebo způsobit dopravní nehodu.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky příslušné evropské normy EN 12195-2.

Čárový kód 8436049574349
Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 27.12.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit