Databáze nebezpečných výrobků

POP Plastová hračka - Čtyřkolka se světly

Hlášení RAPEX 23/2010
Modrá plastová čtyřkolka měřící 15 cm s nápisem "POP" uvedeným na karoserii. Na kolech jsou světla a knoflíkové baterie jsou v přihrádce na spodní straně. Popis obalu: plastový sáček.

Typ výrobku 6212703 / E62
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení, chemické
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko udušení a chemické nebezpečí, protože přihrádku na baterie lze snadno otevřít bez pomoci nářadí a bez nutnosti použít dva nezávislé pohyby současně.
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nevyhovuje direktivě o hračkách a příslušnému evropskému standardu EN 62115.
Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dovoz byl odmítnut celním úřadem.
Datum publikace 08.06.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit