Databáze nebezpečných výrobků

Ponožkáč Tygřík

Plyšová hračka ve tvaru tygra ze směsi bavlny a polyesteru, jehož břišní část je vyplněná semínky prosa, které jsou vhodné na ohřev do mikrovlnné trouby. Výrobek má po zahřátí hřejivé vlastnosti. Ostatní části jsou z měkké výplně. Na hlavě má našité oči ve tvaru knoflíků. Okolo krku na textilní šňůrce je připevněná papírová etiketa, na které je uvedené: TIGER/Ponožkáč, hrejivý plyš - W3 SOCKYDOLL. Označení CE je uvedené na všité i na papírové etiketě.

Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Zadušení
Nebezpečí

Při zkoušce v tahu se silou menší než 90 N z hračky oddělily oči a úplně zapadly do válce na malé části. Pokud bereme v úvahu běžné a předvídatelné chování malých dětí vkládat si často věci do úst, představuje předmětná hračka pro tyto děti riziko zadušení.

Země původu Velká Británie
Země záchytu Ohlašující: Slovensko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Při šetření se už v kontrolovaném obchodě nebezpečný výrobek nenacházel. Ostatní výrobky byly prodávajícím po odběru vzorku stáhnuté z prodeje. Prodávajícími byly uloženy závazné pokyny zamezit prodej nebezpečného výrobku i v jeho ostatních obchodech a informovat spotřebitele o nebezpečném výrobku formou oznámení na viditelném místě a o možnosti jeho vrácení. Slovenská obchodní inspekce doporučuje spotřebitelům, pokud mají tuto hračku, aby ji ve vlastním zájmu přestali dávat malým dětem na hraní. Spotřebitel má právo předmětný nebezpečný výrobek vrátit zpět a při uplatnění tohoto práva mu bude vrácena kupní cena výrobku.

Datum publikace 06.06.2016
Zdroj: SOI

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Přihlásit