Databáze nebezpečných výrobků

Sevi bebe polštářek s třešňovými peckami

Hlášení RAPEX 43/2019

Pytlík naplněný třešňovými peckami pokrytý jemnou látkou. Výrobek lze zahřát v mikrovlnné troubě, aby dítěti mohl být poskytnut lokální zdroj tepla. 

Typ výrobku výrobek č. 687
Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Popálení
Nebezpečí

Návod k použití není přesný. Mohlo by dojít k tomu, že uživatel výrobek přehřeje, což by při použití na dětskou pokožku mohlo způsobit popáleniny.

Země původu Turecko
Země záchytu Ohlašující: Bulharsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: označení výrobku řádným varováním před riziky (dovozce).

Datum publikace 28.10.2019
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit