Databáze nebezpečných výrobků

SEVI BABY polštář do koupele pro kojence "Multifunctional Baby Bath Net & Cushion"

Hlášení RAPEX 41/2016

Multifunkční polštář s výplní, který se používá ve vaně: polyesterová síťka sešitá na všech stranách s výplní z polyuretanových kuliček (měkkých bílých kuliček). Potah má pět plastových držadel, kterými se připevňuje k vaně, a dvě přísavky. K výrobku jsou připojeny obrázky a leták s informacemi v bulharštině.

Typ výrobku kód výrobku: 8697
Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Udušení
Nebezpečí

Výplňový materiál (kuličky) je snadno přístupný, protože některé švy nejsou pevné. Děti by výplň mohly vložit do úst a hrozí udušení.

Země původu Turecko
Čárový kód 869224008698
Země záchytu Ohlašující: Bulharsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 21.10.2016
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2021 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2021. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit