Databáze nebezpečných výrobků

Secret Raider Policejní souprava "CONJUNTO POLICIA"

Hlášení RAPEX 28/2011

Souprava se skládá z pistole, tří šipek s přísavnými kloboučky, granátu, dýky, lahve a vysílačky. Obal je kartonový s průhledným plastovým oknem. Na přední straně je text: "SECRET RAIDER, MODERN AND ELEGANT IN FASHION MOST NEW SERIES, SUPER MILITARY EQUIOMENT. ENDLESS POWER." Na obalu je dále země původu, značka CE a symbol věkového omezení. Na zadní straně jsou údaje o dovozci, reference, čárový kód, země původu, značka CE, symbol věkového omezení, jméno výrobku a bezpečnostní varování v různých jazycích včetně španělštiny.

Typ výrobku č. 225A, ref.. 65113
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí udušení, protože přísavné kloboučky lze od nábojů snadno oddělit. Pokud si ho dítě vloží do úst, hrozí zablokování dýchacího ústrojí.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71.

Čárový kód 8430373651134
Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady nařídily stažení zboží z trhu.

Datum publikace 25.07.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit