Databáze nebezpečných výrobků

Police shooting game

Balení obsahuje černou plastovou pistoli, 3 ks střel s přísavkou, imitaci hodinek, kompasu a dalekohledu. Na papírovém obalu z přední strany je umístěné označení NO. 899-4, na zadní straně obalu na horní etiketě je umístěný EAN kód: 6 991202 418950 a na etiketě, která je přilepená pod ní se nachází označení CE.

Typ výrobku NO. 899-4
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Zadušení, zranění
Nebezpečí

Při zkoušce tahem se ze všech projektilů oddělily přísavky silou menší než 90 N, přčemž jejich rozměr je takový, že projdou přes zkušební šablonu. Pokud bereme v úvahu běžné a předvidatelné chování děti, při používání této hračky hrozí zablokování dýchacích cest.

Země původu Čína
Čárový kód 6 991202 418950
Země záchytu Ohlašující: Slovensko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Při šetření se uvedený nebezpečný výrobek už nenacházel v nabídce pro spotřebitele. Ve skladových zásobách byly uloženy 3 ks předmětného výrobku. Hospodářskému subjektu, který je zodpovědný za uvedení nebezpečného výrobku, byly uloženy závazné pokyny: nedistribuovat nebezpečné výrobky, zabezpečit stáhnutí nebezpečných výrobků z trhu, zabezpečit informování spotřebitelů o nebezpečném výrobku a o jeho možnosti vrácení. Slovenská obchodní inspekce doporučuje spotřebitelům, kteří si tuto hračku zakoupili, aby ji ve vlastním zájmu přestali dávat dětem na hraní. Spotřebitel má právo předmětný nebezpečný výrobek vrátit zpět a při uplatnění tohoto práva mu bude vrácena kupní cena výrobku.

Datum publikace 03.10.2016
Zdroj: SOI

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Přihlásit