Databáze nebezpečných výrobků

Rush Pokojové vůně - Rush Liquid Incense

Hlášení RAPEX 11/2010
Pokojová vůně prodávaná ve žluté láhvi obsahující 9 ml výrobku. Název výrobku "RUSH liquid incence" je vytištěn červeně přes červený blesk. Slova "PPP Power Pal Pellet" jsou na spodní straně víčka. Vnější strana víčka je hnědá.

Kategorie Domácnost - Chemické výrobky
Riziko Chemické
Nebezpečí
Výrobek představuje chemické riziko, protože obsahuje isobutylnitrit, který je klasifikován jako karcinogen kategorie 2 (a mutagen kategorie 3) a nesmí být distribuován široké veřejnosti.
Země původu Spojené státy americké
Země záchytu Ohlašující: Itálie, Další: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady zabavily výrobky.
Datum publikace 16.03.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit