Databáze nebezpečných výrobků

Franga Toys pojízdná hračka "Jungle Elves / Correpasillos cara"

Hlášení RAPEX 30/2013

Pojízdná hračka se lvím obličejem. Má čtyři černá kola se zelenou dekorací. Hlavní tělo je zelenomodré se žlutým obličejem lva vpředu pod volantem, který je také modrý se zelenými knoflíky, které vydávají při stlačení melodie. Vzadu je modré držadlo k použití dospělým člověkem a sedadlo je zelené. Prodává se v kartonové krabici s obrázkem tří modelů vpředu i vzadu. Na jedné straně krabice je návod na sestavení skládající se pouze ze symbolů se šipkami.

Typ výrobku QX-3311-1, položka č. 0712I043
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí udušení, protože obsahuje plastové folie, které lze snadno oddělit a které by malé děti mohly vložit do úst.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71-1.

Čárový kód 8499660207737
Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 08.08.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit