Databáze nebezpečných výrobků

neznámá Podložka - skládačka "Kids Foam Puzzle Mats"

Hlášení RAPEX 34/2011

Skládačka 10 ks (17,5 x 17,5), s písmeny. Zabalena v průhledném filmu. Na štítku jsou následující informace: jméno; značka CE; varování týkající se věkového omezení a malých částí.

Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí udušení, protože obsahuje malé části, které může dítě vložit do úst. Přestože je na obalu informace, že je výrobek určený pro děti od 36 měsíců, je vhodný pro mladší děti.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71.

Čárový kód 8300000201059
Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady nařídily svolání zboží od spotřebitelů.

Datum publikace 06.09.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit