Databáze nebezpečných výrobků

Bieco’s baby collection podložka na hraní "Activity Gym"

Hlášení RAPEX 49/2012

Hrací deka pro malé děti: kulatá, jasné barvy, povrch textilní. Průměr cca 88 cm. Deka má dvě světle modré půlkruhové hrazdičky potažené textilem (cca 160 cm dlouhé, 8 cm obvod). Na jedné hrazdičce jsou tři textilní hračky k uchopování. Spodní strana (kontakt s podlahou) je světle modrá. Na vrchní straně (kontakt s tělem) je textil z poloviny jednobarevný světle modrý a z poloviny s bílým potiskem a světle modrými hvězdami. Dále jsou tam tři žlutooranžové aplikace květin (15 cm v průměru) a světle hnědá aplikace medvěda (cca 54 cm vysoký, 35 cm široký). Zavěšené hračky a) oranžová hvězda (10 cm v průměru) b) žlutý půlměsíc (cca 13 cm vysoký) c) světle hnědý/světle modrý medvídek (cca 12 cm vysoký).

Typ výrobku č. na objednávce: 7271; zboží č. 39-000070
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože žlutá aplikace květin na dece a žlutý půlměsíc obsahují azobarviva, která uvolňují 4-aminoazobenzen v koncentraci až 101 mg/kg. To přesahuje limit 30 mg/kg.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky nařízení REACH.

Čárový kód 4005544390705
Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 11.12.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit