Databáze nebezpečných výrobků

Plyšový zajíček s přísavkou

plysovy_zajacik

Plyšový zajíček představuje měkkou textilní hračku s výplňovým materiálem. Oči a nos má z plastového materiálu, pod krkem má mašličku a na hlavě má pomocí textilní šňůrky připevněnou přísavku. Po stlačení bříška vydává zajíček melodii. K uchu zajíčka je připevněná papírová etiketa, na které je uvedeno: PLYSOVE, ITEM NO: 39455 a označení CE.

Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení
Nebezpečí

Při zkoušce v tahu se uvolnily oči, nos i přísavka a úplně zapadly do válce na malé části. Textilní hračky s měkkou výplní jsou určené pro děti do 36 měsíců, ale předmětný zajíček, z kterého se lehce uvolňují malé části, představují pro malé děti riziko zadušení.

Země původu Čína
Země záchytu Ohlašující: Slovensko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Při šetření stáhl prodávající poslední kus nebezpečného výrobku z prodeje. Následně mu byly uložené pokyny prodávat jen bezpečné výrobky a informovat spotřebitele o nebezpečném výrobku a o možnosti vrátit jej zpět. Slovenská obchodní inspekce doporučuje spotřebitelům, pokud si tuto hračku koupili, aby ji ve vlastním zájmu přestali dávat dětem na hraní. Spotřebitel má právo předmětný nebezpečný výrobek vrátit zpět a při uplatnění tohoto práva mu bude vrácena kupní cena výrobku.

Datum publikace 30.11.2015
Zdroj: SOI

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Přihlásit