Databáze nebezpečných výrobků

Plyšový psík

Plyšová hračka s přísavkou ve tvaru psíka žluté barvy, okolo krku má mašli červené barvy. Výplňový materiál je z měkkých vláken a uvnitř hračky je vložené elektronické zařízení, které při stlačení vydává zvuk. Na připevněné papírové etiketě se nachází označení PLYSOVE, ITEM No.: 39455 a označení CE.

Typ výrobku ITEM No.: 39455
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Zadušení
Nebezpečí

Při zkoušce v tahu se silou menší než 90 N z hračky oddělily oči, nos a přísavka, které úplně zapadly do válce na malé části, pokud bereme v úvahu běžné a předvídatelné chování malých dětí vkládat často věci do úst, představuje předmětná hračka pro tyto děti riziko zadušení.

Země původu Čína
Země záchytu Ohlašující: Slovensko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Při šetření se v kontrolované prodejně nacházel nebezpečný výrobek v počtu 4 ks. Prodávajícímu byly uložené závazné pokyny zákazu prodeje nebezpečného výrobku a jeho stáhnutí z trhu a informování spotřebitelů o nebezpečném výrobku formou oznámení na viditelném místě a o možnosti jeho vráceni. Slovenská obchodní inspekce doporučuje spotřebitelům, pokud mají tuto hračku, aby ji ve vlastním zájmu přestali dávat malým dětem na hraní. Spotřebitel má právo předmětný nebezpečný výrobek vrátit zpět a při uplatnění tohoto práva mu bude vrácena kupní cena výrobku.

Datum publikace 11.07.2016
Zdroj: SOI

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Přihlásit